Kaip gyvena aseksualai? - Lollypop.lt

Kaip gyvena aseksualai?

Kaip gyvena aseksualai? XXI amžių galima drąsiai pavadinti Laisvės amžiumi. Moterys gali balsuoti, dirbti ir būti įvertinamos, o vyrai yra skatinami būti savimi ir nebijoti būti silpnesniais. Homoseksualumas yra išbrauktas iš psichologinių ligų sąrašo, todėl tos pačios lyties įsimylėjėliai gali jaustis saugesni dėl savo meilės. Rodos, visi tik skatina būti daug draugiškesne visuomene, kur sekso tema jau nėra tabu. Tačiau kodėl žmonės išsigąsta aseksualumo? LOLLYPOP nusprendė tai išsiaiškinti.

Myli, bet be sekso

Dažnam iš mūsų atrodo, kad seksas – tai būtina santykių dalis, kuri turi kiekvienuose santykiuose. Aišku, kiekvienas atvejis kitoks ir galbūt vyresnio amžiaus žmonėms sekso jau nesinori. Tačiau kodėl sekso nenori jaunesnio amžiaus asmenys?

Aseksualumas – tai lytinio potraukio neturėjimas. Ir ne, šie žmonės tikrai nesilaiko jokio celibato neišsižadėjo nesantuokinio sekso, rašo Aseksualų edukacinis tinklas AVEN. Šie žmonės nejaučia lytinio potraukio asmeniui, todėl seksas jiems yra visiškai atgrasus ir nereikalingas. 

Taigi, kaip jau galėjote suprasti, aseksualūs asmenys myli, tačiau seksas jiems yra nereikalingas. Tačiau tai nereiškia, kad aseksualūs asmenys nesukuria santykių, nes jie nesidomi seksu. Aseksualūs santykiai yra tie patys įprastiniai romantiški santykiai, tačiau be sekso. Artima draugystė, pagarba vienas kitam – štai kas yra svarbu aseksualiems santykiams. Jie myli, tačiau be sekso.

Kaip gyvena aseksualai? Jokio sekso?

Patys mokslininkai ginčijasi, ar aseksualumas yra įgimtas ar tai pasireiškia su laiku. Vieni sako, kad visą laiką bjaurėjosi seksu ir visiškai nematė jokio reikalo užsiimti lytiniais santykiais, o kiti tiesiog bėgant metams suprato, kad gyvenimas yra pilnavertis ir be sekso.

O kaip šeimos pagausėjimas? Tai yra viena iš priežasčių, kodėl aseksualus asmuo mylisi. Kartais aseksualai išbando seksą tiesiog iš smalsumo. Arba, yra ir tokių variantų, kuomet aseksualus asmuo mylisi tik dėl partnerio, kuriam seksas yra svarbus. Tokiu būdu aseksualas tarsi parodo meilę antrai pusei.

Aseksualai neišsiskiria iš kitų

Kaip gyvena aseksualai? Kai kurie žmonės nė neįtaria, kad yra aseksualūs ir visą gyvenimą gyvena savotiškoje kančioje. Seksas – tik iš pareigos, todėl jokio malonumo ar noro mylėtis jie nejaučia. Antra pusė apie tai nežino arba dažnu atveju bando savaip „išgyti“ šį trūkumą. Jeigu nesimylim, vadinasi, mane išduoda?

Pirmiausia, niekas nieko neišduoda fiziškai. Greičiau tik psichologiškai, kadangi asmuo per visą savo gyvenimą nepastebi vieno vienintelio fakto – seksas jam ar jai yra nereikalingas. Verta pabrėžti, kad kai kuriais atvejais sekso nebuvimą lemia atsiradusios ligos, stresas, nuovargis ar pogimdyvinis laikotarpis, kuomet moters hormonai keičiasi ir sekso poreikis trumpam dingsta. Būtent dėl to reikia gerai save pažinoti ir suprasti, kas tau yra svarbu santykiuose.

Greičiausiai aseksualių žmonių pažįstate ir jūs, tačiau jie to nepabrėžia. Aseksualūs žmonės, visai kaip ir kitų seksualinių orientacijų atstovai, dirba, valgo, miega, pykstasi ar eina į parduotuvę. Galbūt kai kurie aseksualūs asmenys yra net laimingesni už kai kuriuos heteroseksualius asmenis, nes jie žino, kad seksas juos ne itin domina, todėl savo energiją skiria kitoms veikloms. Jie nebijo kaip į jų seksualinę orientaciją sureaguos antra pusė, kadangi jie nebijos pasakyti, kad seksas jiems nėra svarbus.

Ir pabaigai…

Tarkim, pradėjote susitikinėti su labai įdomiu žmogumi. Jo ar jos vidus žavi, o temų pokalbiams, atrodo, yra begalybė. Tačiau pasisukus kalbai (ar veiksmams) apie miegamąjį, viskas sustoja. Nejau simpatija kažką slepia?

Greičiausiai ir slepia, tačiau ne apie antrą slaptą šeimą. Gali būti, kad sutiktas simpatiškas žmogus iš tiesų yra aseksualus ir apie tai kalbėti šiek tiek bijo. Tik nuoširdus pokalbis padės tiksliai išsiaiškinti ko jūs abu norite iš šių santykių ir kaip jūs juos įsivaizduojate. Niekada nebijokite kalbėtis.

Kaip gyvena aseksualai?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Amžiaus patvirtinimas

Svetainėje pateikiama erotinio pobūdžio informacija skirta tik 18 metų ir vyresniems lankytojams. Ar esate pilnametis?

arba

Mūsų svetainė naudoja slapukus (cookies). Jei sutinkate su šiais slapukais, spauskite „Sutinku“.